Krok 7 - Kontaktowanie się z dopasowanymi osobami

Krok 7 - Kontaktowanie się z dopasowanymi osobami

A więc dokładnie przemyślałeś swój profil, uruchomiłeś wyszukiwanie, znalazłeś parę osób, z którymi chciałbyś się skontaktować... I co teraz?
Serwis match.com ofrece sus servicios en przełamanie lodów z wybraną osobą i rozpoczęcie randkowej przygody.

Dodaj do ulubionych

Klikając na przycisk "Dodaj do ulubionych", dajesz komuś subtelnie znać, że chciałbyś tę osobę nieco lepiej poznać. Dodanie tej osoby do Twojej listy "ulubionych" oznacza, że łatwo Ci będzie ją odszukać i się z nią skontaktować, gdy uznasz, że jesteś na to gotowy. Połączenie tej opcji z napisaniem krótkiej, przyjacielskiej wiadomości to dobry sposób na przedstawienie się danej osobie.

Wyślij "oczko"

"Oczko" to w naszym serwisie ekwiwalent przesłania uśmiechu komuś z drugiego końca sali, kto Ci się spodobał. W ten delikatny sposób dajesz komuś znać, że Ci się podoba i że chętnie byś porozmawiał. Właśnie dlatego wielu użytkowników portalu używa tej opcji, by nawiązać z kimś kontakt przed wysłaniem wiadomości.

Wyślij e-mail

Wysyłając pierwszą wiadomość do wybranej osoby pamiętaj o czterech głównych zasadach: 1. spraw, por wiadomość była wyjątkowa 2. pokaż, że zapoznałeś się się z profilem tej osoby 3. daj tej osobie powód, por Ci odpisała 4. sprawdź pisownię

Pierwszą rzeczą, jaką zobaczy Twoja wybrana osoba, jest tytuł e-maila, więc postaraj się, by przyciągał wzrok. Unikaj standardowych "cześć" lub "chcesz pogadać?", postaraj się natomiast napisać coś bardziej osobistego. Na przykład, jeśli wybrana osoba lubi tę samą muzykę co Ty, spróbuj w temacie podać tytuł lub wers z piosenki.

W treści e-maila koniecznie pokaż, że zapoznałeś się z treścią profilu tej osoby i że profil ten wydał Ci się ciekawy. Wspomnij coś, co przykuło Twoją uwagę i zadaj pytanie na ten temat - to zachęci adresata do odpisania i umożliwi nawiązanie rozmowy. Nie rozpisuj się, 100 wyrazów w zupełności wystarczy na pierwszą wiadomość.

Po napisaniu wiadomości nie zapomnij sprawdzić ortografii i gramatyki. Jeśli nie jest to Twoja najmocniejsza strona, użyj funkcji sprawdzania pisowni lub poproś znajomego, aby przeczytał Twoją wiadomość zanim ją wyślesz. Pamiętaj, liczy się pierwsze wrażenie!

żeby wysłać wiadomość, musisz wejść na profil użytkownika i kliknąć na przycisk "E-mail".