Krok 3 - Jak stworzyć dobry profil

Krok 3 - Jak stworzyć dobry profil

Twój profil w portalu randkowym to Twoja karta przetargowa, dająca Ci możliwość pokazania swoich najlepszych zdjęć i wyjątkowej osobowości. Twój profil randkowy będzie głównym kluczem do Twojego sukcesu, ważne jest więc, by znajdowały się na nim właściwe informacje na Twój temat oraz by naprawdę odzwierciedlał to, czego szukasz w potencjalnym partnerze.

1. Z rozwagą przemyśl swoje odpowiedzi

Kiedy po raz pierwszy będziesz się rejestrować na portalu match.com, zostaniesz poproszony o podanie kilku podstawowych informacji na swój temat. Będziesz mógł wybrać najlepiej opisujące Cię słowa i udostępnić informacje o tym, co jest dla Ciebie interesujące, np. ulubione restauracje, taniec lub praca charytatywna. Zostaniesz też poproszony o odpowiedzi na pytania dotyczące osoby, z którą chciałbyś się umówić na randkę.
Odpowiedzi, których udzielisz pomogą innym osobom znaleźć Twój profil poprzez wyszukiwanie zaawansowane, albo przez znalezienie go wśród codziennych dopasowanych profili, lub profili, które polecamy każdemu użytkownikowi. Dlatego należy odpowiadać na te pytania dokładnie i szczerze, by mieć jak największą szansę poznania idealnie dopasowanej osoby. Jeśli uwielbiasz Bikram Jogę, nie znosisz palaczy i zdecydowanie chcesz mieć w przyszłości dzieci, to łatwo jest odrzucić pewne osoby, czytając ich profile randkowe, a co za tym idzie, uniknąć wchodzenia w nieudaną relację. Zastanów się zatem dobrze, co Twój profil ma naprawdę o Tobie powiedzieć.

2. Napisz o swoich zainteresowaniach

Po podaniu podstawowych informacji możesz zamieścić na Twoim profilu więcej szczegółów, w zakładkach "Kilka słów o mnie" oraz "Więcej o mnie". Ta ostatnia część służy do opisania pasjonujących Cię rzeczy, jak Twoje zainteresowania i hobby oraz miejsca, które najbardziej lubisz odwiedzać. A okazja, por powiedzieć innym, co robisz w wolnym czasie, oraz jak spędzasz dzień pracy.
Jeśli lubisz podróże, może warto opisać ulubiony kierunek wycieczek lub najbardziej niesamowite rzeczy, które zobaczyłeś na świecie? Jeśli zaś Twoją pasją jest czytanie, możesz tutaj umieścić krótką recenzję Twojej ulubionej powieści.

3. Napisz o sobie coś wyjątkowego

Czasami najtrudniejszą częścią wypełniania profilu jest napisanie krótkiej informacji o sobie. W tej części możesz opisać siebie, swój charakter i wyjaśnić, czego szukasz w potencjalnym partnerze, z którym poszedłbyś na randkę. Ponieważ na portalu match.com jest wiele rozmaitych profili, ważne jest, by Twój się czymś wyróżniał. Jesteś wyjątkowy, więc dopilnuj, by Twoja osobowość miała szansę się przebić, a osoby czytające Twój profil mogły poczuć, kim naprawdę jesteś.
Staraj się unikać wyświechtanych określeń, takich jak "wyluzowany" i "szukam miłości". Zamiast tego pomyśl, co Cię odróżnia od innych - może szalejesz na punkcie kanapek z masłem orzechowym? ¿Skrycie ubóstwiasz filmy Woody'ego Allena? Przede wszystkim jednak pamiętaj o poczuciu humoru, por pokazać, że jesteś przyjacielski, wesoły i bezpośredni.
Poszukując inspiracji sprawdź także, co inni użytkownicy piszą na swoich profilach lub poproś przyjaciół, by Cię opisali. Pamiętaj, że większość użytkowników nie ma czasu czytać każdej informacji i często po prostu przelatują po nich wzrokiem. Mając to na uwadze dobrze jest używać wyróżniających się słów, jak na przykład nazwy miejsc, tytuły filmów, drużyny piłkarskie... cokolwiek, co sprawi, że ktoś się zatrzyma i wejdzie na Twój profil.

4. Pamiętaj o intrygującym nagłówku

Nagłówek a doskonała szansa na wyróżnienie profilu. Zastanów się, co jest w Tobie najważniejsze, czego szukasz i postaraj się, by nagłówek to odzwierciedlał.
Najskuteczniejsze nagłówki są intrygujące i szczere. Może warto wpisać słowa piosenki, które podsumowują Twoją osobowość lub stosunek do życia? Ogólnie rzecz biorąc, nagłówek ma być krótki i konkretny; uchwyć swoją pasję, charakter i spraw, by inni łatwo Cię znaleźli.

5. Wgraj zdjęcie profilowe

Zapewne nie będzie niespodzianką informacja, że profile, które przyciągają największą uwagę to te, na których zamieszczono zdjęcie oraz dobrze napisaną treść.

Czytaj więcej artykułów z kategorii: Polskie Randki

Krok 1 - Dlaczego warto spróbować randkowania online?

Krok 2 - Dlaczego warto wybrać match.com?

Krok 4 - Jak wybrać idealne zdjęcie profilowe

Krok 5 - Odkryj, kogo naprawdę szukasz