Dlaczego warto spróbować randkowania online?

Dlaczego warto spróbować randkowania online?

Skoro czytasz ten artykuł, prawdopodobnie zadałeś już sobie pytanie: "czy powinienem spróbować randkowania online?" Oto sześć naprawdę dobrych powodów, dla których warto to zrobić:

1. Łatwo jest znaleźć osobę, której szukasz

Często widzimy w wyobraźni, jak nasz idealny partner powinien wyglądać, jakiej muzyki słuchać i co powinien lubić robić, lecz znalezienie takiej osoby spośród setek ludzi, jakie się spotyka każdego dnia, może być trudne. Bardziej przypomina to szukanie igły w stogu siana.

Portal randkowy umożliwia znalezienie właśnie takiej osoby, jakiej szukasz. Najpierw możesz przejrzeć profile wszystkich osób spełniających Twoje kryteria, a dopiero potem zdecydować, czy chcesz nawiązać z nimi kontakt. Szukanie tej właściwej osoby staje się więc proste.

Jeśli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju osobę chcesz spotkać, niektóre portale randkowe (w tym matchaffinity.com) umożliwiają rozwiązanie quizu osobowościowego, którego wyniki połączą Cię z pasującymi użytkownikami strony.

2. Za każdym razem możesz zrobić dobre pierwsze wrażenie

Czy próbowałeś już rozmawiać z kimś, kto Ci się podobał, lecz byłeś w stanie tylko dukać ze zdenerwowania? Może miałeś problema z nawiązaniem rozmowy, bo nie wiedziałeś, czym ta druga osoba się interesuje? Korzystanie z portalu randkowego ma taki plus, że możesz poświęcić tyle czasu ile chcesz na napisanie pierwszej wiadomości i pomyśleć o tym, co dokładnie chcesz powiedzieć, zanim naciśniesz przycisk "wyślij".

3. Za dużo pracujesz

Nasze życie zawodowe staje się coraz bardziej szalone, co oznacza, że więcej czasu spędzamy w biurze, a mniej ze znajomymi. Choć taka sytuacja sprzyja robieniu kariery, nie jest ona najlepsza jeśli chodzi o życie prywatne, gdyż utrudnia nawiązywanie nowych znajomości.

Randkowanie online umożliwia szukanie interesujących osób i kontaktowanie się z nimi o każdej porze dnia, łatwo więc znajdziesz na to czas nawet w przypadku bardzo zapełnionego terminarza.

4. Trudno Ci spotykać ludzi

Kluby i puby to świetne miejsca do spotykania nowych osób, lecz czasem trudno się zebrać na odwagę, by podejść do nieznanej osoby. O ile łatwo jest zorientować się, czy ktoś Ci się fizycznie podoba czy nie, to praktycznie nie da się odgadnąć, czy między Wami zaiskrzy i czy łączą Was podobne zainteresowania.

En el portal match.com możesz szukać ludzi o podobnych zainteresowaniach, którzy spełnią Twoje oczekiwania, możesz więc kontaktować się tylko z tymi osobami, których profile Cię zainteresują.

Randkując online nadal masz szansę doświadczyć tej tajemniczości i podekscytowania, jakie towarzyszą spotykaniu nowej osoby, jak również przeżyć chwile niepewności w oczekiwaniu na odpowiedź..

5. Dos je dane kontaktowe są poufne

Jednym z plusów randkowania online jest to, że przed skontaktowaniem się z daną osobą można przejrzeć wybrane profile, a kiedy już zdecydujesz się na kontakt, możesz skorzystać z opcji oferowanych przez portal, by wysłać wiadomość nie ujawniając swoich danych osobowych, takich jak adres e-mailowy lub number telefonu. Ujawnienie tych informacji zależy wyłącznie od Ciebie.

Jeśli uznasz, że z danej znajomości nic nie będzie, nie musisz podawać swoich danych i zawsze masz możliwość grzecznego i dyskretnego wycofania się.

6. A naprawdę działa!

Nasze badania (YouGov, grudzień 2011) wykazały, że obecnie jeden na pięć związków zaczyna się w Internecie.

Czytaj więcej artykułów z kategorii: Polskie Randki

Krok 2 - Dlaczego warto wybrać match.com?

Krok 3 - Jak stworzyć dobry profil

Krok 4 - Jak wybrać idealne zdjęcie profilowe

Krok 5 - Odkryj, kogo naprawdę szukasz